İTÜ Yelken Kulübü

arıpedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

İTÜ Yelken Kulübü, ülkemizin denizcilik sektörüne önemli ölçüde insan kaynağı yaratan ve bu sektörde mezunlarıyla lider konumda olan İTÜ’nün lisans ve yüksek lisans öğrencileri tarafından 2006 yılında kurulmuştur.

İTÜ Yelken Kulübü
Fotoğraf
Genel Bilgiler
Kuruluş Yılı 2006
Tür Uzmanlık Kulübü
Kulüp Başkanı Arda Can Akbaş
İletişim ituyelken@gmail.com

Hakkında

İTÜ Spor Birliği çatısı altında bir spor kulübü olarak faaliyete geçen kulüp, yeni üyelerin katılımı ile büyümektedir. Özellikle yatçılıkla ve denizcilikle daha önce tanışma fırsatı olmamış öğrenciler tarafından ilgi gören eğitim faaliyetleri ile üniversite çapında yatçılığa birçok genç denizci kazandırmaktadır.

Kulüpte özellikle dönem başlarında olmak üzere istenilen her zaman eğitim alınabilir. Eğitim üç kurdan oluşmaktadır. Bunlar temel eğitim, balon eğitimi ve yarış/ yatçılık eğitimleridir. İlk iki eğitimi tamamlayan kişiler gezilere katılabilir. Yarış eğitimini bitiren ve belli bir mil sayısına ulaşan lisanslı sporcular ise yarış takımına girmeye hak kazanır. Kulüpte ayrıca her hafta kulüp çayları ve düzenli olarak ada yemekleri, partiler gibi çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.[1]

Kaynakça